vrh E

 

Summer z Muchovy Boudy                     X                       Vagabound Himalájského Cedru "U"

 čekatelka šampionu krásy                                              Junior Šampion, Český šampion krásy,

                                                                                             Český šampion práce 

 

 

Jelikož z minulého vrhu vyrostli opravdu nádherní jedinci, rozhodli jsme se krytí naší Summinky a Vagabounda ještě jednou zopakovat. Příkladem je Casper Moravia Temperamento, který již 2x dostal titul CAJC a je čekatelem Junior šampiona, což se mnoha labradorům, v tak silné konkurenci nepodaří.

 

 

1.5.2012 se naší Summer narodilo 8 štěňátek

5 holek a 3 kluci

 

Galerie

 

 

 

 

2 sestry Evelína a Emilly - 6 měsíců

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
Štěňátka od nás budou odcházet od 23.6.2012, budou očkovaná, odčervená, čipovaná, s europasem a průkazem původu. Na cestu od nás dostávají krmení na první dny, rady pro nové majitele, kompletní chovatelský servis. S našimi novými majiteli štěňátek zůstáváme v kontaktu.
 
--------------------------------------------------------------------------------------
DENÍČEK ŠTĚŇÁTEK:
 
Jména štěňátek:
 
Holky: Eime, Electra, Emilly, Energy, Eveline
Kluci: Edison, Eldest, Eragon
 
 
30.7.2012
Tak po delší odmlce zase krátké povídání. Štěňátka rostou jako z vody. Už váží přes 10kg. Moje holky doma jsou zaručeně největší cvalíci. Jelikož zůstaly dvě, tak dostaly každá svou misku a učí se baštit každá sama. Někdy je to boj, protože se vrhají obě na jednu, pak na druhou. Začínáme s výcvikem postoje a přivoláváním. Když přijde, dostane pamlsek a to je pak fajn. Nejvíc je však zajímá voda. Každý kdo u nás byl ví, že máme potůček s artézkou vodou. Jediná nevýhoda, voda je hodně železitá a berušky pak mají rezavé tlapičky. A jelikož holky rády tlapkají i po nás, jsme neustále všichni jak čuňátka.  Už se začínají seznamovat s velkou smečkou. Zatím postupně, aby se na ně všichni nevrhli, protože z toho je pak nervózní mamina Summinka, která je ještě stále před ostatními hlídá a ochraňuje. A kam vlastně odešla zbývající štěňátka?
 
Eldest odjel s rodinou do Napajedel. 
 
 
Electra odjela do Rakouska. Pán má rybářství a hned za domem obrovské rybníky, tak se moc těšíme na fotky z jejího nového domova. Bude se tam mít báječně. Navíc mají i v rodině malé děti, takže super kombinace. Viele Grüße aus der Tschechischen Republik für die ganze Familie Franz :) 
 
 
A zaručeně největší výprava přijela pro Energy-Amálku :) , která bude bydlet tady u nás v Brně.
 
 
 
Tak už jen Emilly čeká a těší se na své nové hodné páníky . . .
 
 
 
4.7.2012
 
Štěňátek nám postupně ubývá. Pomaličku si je noví páníčci vyzvedávají. Je období prázdnin, takže některá u nás ještě zůstanou po dobu dovolených.
 
Evelínka zůstává u nás v naší chovatelské stanici a pokud bude všechno v pořádku, bude pokračovatelkou našeho chovu. Těšíme se, že bude mít stejný temperament jako její maminka.
 
 
 
V úterý od nás odjela první holčička Eiminka. Panička už na ni dlouho čekala. Chodila k nám na rady a na návštěvy od úplného začátku, ještě než jsme Summinku nakryli a těšila se, až se její štěňátko narodí. Vybrala si jméno a konečně se dočkala. Ještě stihla udělat státnice a teď už se může Eimince plně věnovat :) Tak Eiminko, né že budeš zlobit!!!
 
 
V sobotu si přijeli pro Edisonka a odjel nám do Svobodných Heřmanic. Pěkně se u nich zabydlel a už začíná lumpačit :) Jelikož mají asi 500m za zahradou nádherný lom s překrásně čistou vodou ( místo mého mládí ), tak mohou Edíkovi všichni závidět. Každodenní procházky a koupačka od jara do podzimu v nádherné čisté vodě. Už se těšíme na fotečky z jeho nového domova:
 
 
 
 
29.6.2012
Tak nastal čas, kdy se začínáme loučit i se štěňátky naší Summinky. Čas strašně rychle utekl, z malých uzlíčků už jsou krásní pejsci, kteří už pěkně poskakujou a okusují vše co kolem sebe vidí. Mějte s nimi trpělivost, nezlobte se za nějaké okousané papuče, vyhrabané kytičky a snažte se jim vysvětlit, co je žádoucí a co se Vám nelíbí. U nás preferujeme pozitivní motivaci a hlavně je důležitá důslednost, což kladu na srdce všem našim novým pánečkům. Pejsek nemá naše myšlení a nechápe, že jednou něco smí udělat a podruhé ne. Nejlépe chápe s pamlskem, protože i my jsme rádi za dobrou věc odměněni. Takže dobroty nosit po kapsách vždy a všude a jako trest stačí jen změnit intonaci v hlase. Přejeme všem našim pejskům hodné a trpělivé páníky :)
 
První od nás odjel Eragonek do Prahy, ale určitě ho budeme vídat na výstavách :) Tak už se těšíme ...
9.6.2012
 
Štěňátka jsou již ve venkovním výběhu a pořádně řádí. Někdy mám strach, že si utrhnou ocásky ze zadečku. Občas musím zakročit a šarvátku ukončit. Pěkně baští granulky pro nejmenší štěňátka Satisfaction Puppy Starter. Moc jim chutnají. Bříška mají kulaťoučký, někdy až k prasknutí. Mamina je vždy přijde zkontrolovat, ale už s nimi není. Rostou z nich opravdoví krasavci :) Asi po mamince.
 
1.6.2012
 
Do galerie jsou přidány nové fotky štěňátek.
 
20.5.2012
 
Už i ze Summinčiných štěňátek se stala pěkná řádidla. Museli jsme zvýšit přepážku u bedničky, protože jsme vždy našli nějaké štěňátko venku a skoro nemělo cenu odcházet z pokoje. Holky jsou teda pořádné křiklounky. Běhají 100 jarních km a u toho si povrkávají. Pak najednou padnou a je ticho, jen slyšíme pochrupkávání. Občas někdo vrkne i ze spaní. Už jim vymýšlíme jména. Podívejte se na aktuální fotky do Galerie, kterou průběžně doplňujeme.
 
10.5.2012
 
Summinčiny štěňátka rychle rostou a pěkně prospívají. Už se začínají plazit po bedně. Hned zjistí, kdy za nimi přijde mamina a začnou sosat. Je jich 8, takže to je někdy velký boj u cecíku. Ale nakonec se napijou všechny a zase spokojeně usnou. Kluky poznáme, je každý trošičku jiný, ale holkám jsme museli dát rozlišovací obojky, jelikož jsou velmi vyrovnané. Ještě pár dní a budou otevírat očička.