PZ Lukov - Blueberry Moravia Temperamento I.cena

21.10.2012 11:26

Tak konečně jsme prolomily s Borůvkou zkouškovou smůlu a uspěly jsme na Podzimních zkouškách a hned v I.ceně.

V sobotu jsme s Evou Dragolovovou vyrazily do Zlína na Podzimní zkoušky. Já s Borůvkou a Eva s Britou (https://www.dashby.eu/Brittany.htm).

Ranní mlha nás trochu děsila, ale než jsme dojely do Lukova, tak se nádherně rozednilo a vykouklo na nás sluníčko. Po rozlosování jsme se s Evou rozešly, každá se svou skupinou, na disciplíny. Nervy byly na pochodu a moc mi nepřidalo, když u nás první fenečka flata vypadla na vlečku s pernatou. Ale Borůvka s jistotou vyrazila po stopě, doběhla ke kusu, vzala do mordy a ukázkově utíkala zpátky. Měla jsem radost. Opravila si disciplínu, kterou jsme na minulých zkouškách pokazily. Poté následovalo slídění s dohledávkou. Celkem pěkně slídila, ale jelikož se stále stáčela na pravou stranu, kde to asi bylo více zapachováno a nalevo jsem jí pořádně nemohla dostat, vysloužily jsme si známku 3. Za dohledání a přinesení kusu v časovém limitu už jsme opět dostaly 4. Vlečka se srstnatou je pro pejsky asi zajímavější, neboť i když jsme měly při výcviku zajíčka jen párkrát, Borůvka nezaváhala, vyrazila po stopě a obratem se vracela, s blaženým výrazem, zpět i s králíkem. Opět známka 4/4. Chůze na vodítku a bez vodítka u nohy nám nedělá problémy. Borůvka je klidná a ovladatelná po své mamince, takže další 4 do tabulky. A už nás čekalo jen poslední stanoviště: kachna z hluboké vody a marking. Né že bych neměla strach, ale hodně ze mě nervozita opadla a už jsme po celém dopoledni a docela kopcovitém terénu byly obě unavené. Takže u vody byla Borůvka šťastná, že se může svlažit. Rybník byl nádherný, čistý, vstup do vody vcelku pozvolný, jen po všech předchozích skupinkách troščku rozbahněný. Ale to nám zase nečiní problémy. Borůvka je zvyklá donést kačenku i do větší vzdálenosti od vstupu do vody. Takže hodnocení disciplíny 4/4. A nakonec všemi obávaný marking. Naštěstí nemáme zatím problémy s vybíháním. Borůvka dokáže počkat až na povel. Ale nikdy neříkej nikdy, takže ať to nezakřiknu. Nicméně, tentokráte byla vzorná a pro bažantíka si počkala a na povel vyrazila. Takže suma sumárum máme 9x4 a 1x3.

Tímto skončila Borůvka zkoušky se 183 body v I.ceně a je dalším našim lovecky upotřebitelným pejskem.

 

Počasí bylo opravdu podzimně nádherné, terény krásné, příjemní rozhodčí. Musím říct, že i pejsci, kteří na zkouškách neměly tolik štěstí a tentokráte vypadli, mohli si další disciplíny alespoň cvičně vyzkoušet. Posuzování rozhodčích bylo přísné, ale spravedlivé. Neslyšela jsem ani od ostatních vůdců žádnou výtku. Musím zkonstatovat, že jsem z organizace těchto zkoušek opravdu nadšená. Mé díky patří organizátorům paní Malé a panu Odráňovi za krásně prožitý den s našimi psími miláčky.

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Bronislav a Petra Peschelovi Suchohrdly u Miroslavi 128 774422257 , 774711176