Dogtrekking a Velikonoční výcvik

08.04.2012 14:12

Tak nám začalo jaro a sluníčko nás vytáhlo konečně ven. Potřebujeme trochu dostat holky do kondice. Nechala jsem se zlákat kamarádkou Lenkou a v sobotu před velikonocema jsme vyrazily do Šlapanic u Brna. Jelikož jsme moc přes zimu nenatrénovaly, tak jsme si dali jen vycházku 25km. Konečně jsem měla psa - naší beauceronku Ballerinku - vhodného na trek. Pěkně jsme se s Lenčou prošly a trochu utahaly ty naše obranáře. Ballerinka večer pánečkovi šeptala do ouška, že jí trošku bolí tlapičky, ale zase né natolik, aby nemohla jít druhý den na novou procházku :) Moje i Lemčiny nohy skončily s jedním puchýřkem, ale to se dá zvládnout.

 

V neděli jsem musela vše vynahradit malým parsonkám, takže jsme šli na cvičák u nás v Suchohrdlech. Máme zde vytvořený nový pěkný cvičák asi o rozloze 4000m2. Snažíme se postupně dovybavit agility překážkami. Schází se zde fajn parta lidí s různými psíky a snažíme se pod mým a Vlaďky Hladíkové vedením trochu pejsky něco naučit. Kdo má zájem, tak klidně přijeďte. Jsme zde každou neděli od 15hod. Nejdříve trochu poslušnosti a pak agility. Někdy v sobotu i během pracovního týdne, ale to je individuálně dle domluvy. Více se dozvíte na klubových stránkách www.htpes.banda.cz

Takže jsme trochu pocvičili poslušnosti. Byl se mnou můj syn Vojtíšek, který momentálně cvičí naší parsonku Baninku. Jde jim to docela pěkně. Pak trocha agility. Počasí bylo opravdu aprílové, chvilku svítilo sluníčko a pak zase začalo sněžit. A zima byla ukrutná, tak jsme to museli pořádně rozběhat.

 

A v pondělí se zase udělalo tak nádherně, že jsme posbírali doma všechny schopné a šli na pořádnou procházku. Ballerinka, Borůvka, Baninka a Františka, já a Broněk. Po cestě jsme holkám dali trochu drezúry, aby nezapomněly poslouchat. A pak se pořádně vyběhaly po místních polích. Občas vykouknul nějaký zajíc nebo srnka, tak jsme je museli zadaunovat. Ale naštěstí jsou všichni celkem ovladatelní, takže žádné zvířátko nepřišlo k újmě. Holky se vyřádily a pak spokojeně chrupkaly u televize.

 

Tak se zase těšíme na další víkend. Kdo by se chtěl k nám přidat na vycházku nebo na výcvik, neváhejte zavolat neba zamailovat. Rádi vás u nás přivítáme :)

 

Vyhledávání

Kontakt

Bronislav a Petra Peschelovi Suchohrdly u Miroslavi 128 774422257 , 774711176